עיצוב גינה ומרפסת

גינות ומרפסות הן שתיים מתכונות העיצוב החיצוניות הפופולריות ביותר עבור בתים. שניהם נועדו למקסם את שטח המגורים בחוץ, ולהפיק את המרב מהשטח הפנוי. ניתן לעצב גנים ומרפסות כדי ליצור מקום פרטי למנוחה ואירוח, או מקום להצגת צמחים ופרחים.

כאשר מעצבים גינה או מרפסת, הצעד הראשון הוא להתחשב באקלים ובסוג הצמחים שישגשגו בה. בחרו בצמחים שיצליחו לעמוד בחום ובקור של עונות השנה, ושיהיו תחזוקה נמוכה. קחו בחשבון את כמות אור השמש שהאזור יקבל, ובחרו צמחים שידרשו השקיה מינימלית.

עיצוב בתים
עיצוב בתים

השלב הבא הוא לשקול את גודל החלל ואת התקציב הפנוי. גינות ומרפסות מגיעות במגוון גדלים וצורות, וניתן להתאים אותן לכל תקציב. חשוב לתכנן מראש ולדעת איזה סוג של חומרים וצמחים יהיה צורך להשלים את העיצוב. קחו בחשבון את סוג הריהוט והאביזרים שישמשו, ובחרו חומרים שיצליחו לעמוד בפני פגעי מזג האוויר.

ניתן לעצב גינות ומרפסות כך שיתאימו לכל סגנון. בין אם מדובר במראה מסורתי, מודרני או כפרי, יש מגוון אפשרויות לבחירה. קחו בחשבון את סוג הצמחים והפרחים שיוסיפו יופי לחלל, ואת סוג הריהוט והאביזרים שייצרו אווירה נוחה. אביזרים כגון שטיחי חוץ, כריות ופנסים יוסיפו צבע ומרקם ויעניקו תחושה נעימה.

 

מאמרים
נגישות