תכנון אדריכלי של בית החלומות

תכנון אדריכלי

משפחות רבות חולמות על בית רחב ידיים התואם את הצרכים המשפחתיים שלהם. לכן הן רוכשות קרקע או שטח הכולל בית ישן המיועד להריסה כדי להתחיל הליך של תכנון אדריכלי. החלומות של כל משפחה הם ייחודיים ולכן אדריכל מעולה אמור בשלב ראשון להקשיב לבני המשפחה כדי להבין באופן מדויק מהם הרצונות שלהם. המגמה היא לעשות כל שניתן להגשים להם את רוב החלומות וזאת על פי גודלו של השטח, היתרי הבנייה האפשריים ומסגרת התקציב. 

העלויות של כל רבדי הבנייה הם עצומים ולכן יש להיערך לכך מראש, להגדיר את כל העבודות שיבוצעו ולתמחר כל אחת מהן בצורה מדויקת ככל שניתן. עם זאת לא אחת נוצרים מצבים שהעלויות של חומרי הבנייה עולים באופן משמעותי ולכן העלויות הסופיות של הפרויקט עולות באופן משמעותי. בעלי הנכסים מגיעים לא אחת למצבים שהם אינם מסוגלים לממן את מה שקיים בתכנון אדריכלי של יתרת עבודות הבנייה ולכן הם מחפשים דרכי מימון לכך. הם פונים לבנק כדי לברר מה זה משכנתא הפוכה, אם יוכלו באמצעותה לגייס את הסכום הכספי שדרוש להם או באמצעות הלוואה אחרת. כיוון שהערך של הבית הפרטי הוא בדרך כלל גבוה, קיימת סבירות גבוהה שהבנק יאשר להם קבלת משכנתא הפוכה על סמך נכס זה. 

תכנון אדריכלי מא' ועד ת'

אדריכלים מקצועיים מבצעים תכנון אדריכלי מפורט ומדוקדק של הבית. בהתאם לאחוזי הבנייה בכל רשות מקומית הם מנצלים את המקסימום שניתן או פחות מכך, על פי החלטתם של הדיירים. אם הם מעוניינים בחדר מגורים גדול, או לחלופין בסלון ענקי לאור הרגלי האירוח שלהם. מהם כיווני האוויר המיטביים עבורו ועבור כל אחד מחדרי הילדים. כמות החדרים נמדדת בדרך כלל על פי מספר הילדים בכל בית ובנוסף לכך לפי הצורך בחדרים נוספים, כמו קליניקה עבור מי שעוסק במקצועות טיפוליים, חדר עבודה חדר משחקים ועוד. 

סקיצות של נראות הבית

ההחלטות לגבי התוצאה הסופית של נראות הבית הן אקוטיות כי ברוב המקרים בני המשפחה מתכוונים לגור בבית זה לאורך שנים רבות. זו הסיבה שהאדריכל מציג כמה סקיצות של תכנון אדריכלי אשר בהן מוצעות כמה אופציות של גודלם ונראותם של כל אגפי הבית, כל אחד מחדרי הילדים, חדר העבודה, הסלון, המרפסת וגם הגינה סביב הבית. כל החלטה בנושא זה מחייבת חשיבה מעמיקה לא רק לגבי אורח החיים של המשפחה כעת, אלא גם לגבי העתיד. לאחר בדיקת היתרונות והחסרונות של כל אחת מהסקיצות, בוחרים בני המשפחה סקיצה מסוימת או יוצרים שילוב מכמה סקיצות עד האישור של הסקיצה הסופית. 

המטבח הוא מרכז הבית

המטבח הוא לב ליבו של הבית ולכן בקרב משפחות רבות מתקבלת החלטה להשקיע בו תקציב ניכר לאור הצורך המשפחתי. לכן מתבצע תכנון אדריכלי אשר כולל ארונות מטבח רבים, מגירות בגדלים שונים, אי ופרזול יפהפה. 

שיתוף:

מאמרים מומלצים

עיצוב פנים ביתי

עיצוב פנים ביתו של אדם הוא מבצרו ולכן הבעלים של כל נכס למגורים מעוניין להרגיש בו הכי נוח שאפשרי. לא בכל יום בונים בית פרטי,

היתרונות של משחקים לכלבים גדולים

פוסט זה בבלוג מתעמק ביתרונות המשמעותיים של משחקים לכלבים גדולים. הוא מספק הבנה מקיפה כיצד משחק ואינטראקציה יכולים לעזור לשפר את הבריאות הפיזית של הכלב,

ליצירת קשר

נגישות